Ładowanie...
PROJEKTY

Projekty

RegioActive XXIII Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat

RegioActive Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat to finał trzech projektów:

RegioActive, projektu realizowanego w ramach zadania publicznego Urzędu Marszałkowskiego oraz projektu realizowanego w ramach zadania publicznego Urzędu Gminy i Miasta Goleniów.

Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat, to Festiwal – święto miasta, w którego realizację od lat zaangażowani są mieszkańcy Gminy Goleniów. RegioActive Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat, to pięciodniowy festiwal, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Gminy Goleniów, ale także mieszkańców Regionu Pomorza Zachodniego. Popularnością cieszy się unikatowa forma festiwalu – mieszkańcy Regionu angażują się w realizację przedsięwzięcia. Tego typu działania są dla mieszkańców motorem do realizacji własnych, oddolnych wydarzeń o charakterze artystycznym. Animatorzy ze Stowarzyszenia Teatr Brama angażując mieszkańców miasta, przyczyniają się do umacniania w nich więzi z miejscem zamieszkania, niwelują bariery międzypokoleniowe, a także stwarzają płaszczyznę do poznania i dyskusji.

Bramat od lat skupia wokół siebie artystów z całej polski i świata, a społeczność lokalna Regionu Pomorza Zachodniego ma możliwość pracować z nimi przy wspólnej realizacji Festiwalu. W ramach wydarzenia zaprosiliśmy najciekawsze propozycje teatralne oraz muzyczne z Polski i Europy. Dzięki unikatowemu połączeniu projektów RegioActive, Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Goleniów udało się stworzyć niepowtarzalną ofertę XXIII Goleniowskich Spotkań Teatralnych Bramat. Na festiwalowej scenie stanęli uznani artyści z Polski oraz Europy, a także grupy, które powstały podczas trzech lat realizacji projektu „RegioActive”. W ten sposób wzbogaciliśmy ofertę kulturalną całego festiwalu o różnorodne wydarzenia kulturalne, a sam Goleniów po raz kolejny stał się teatralną i kulturalną stolicą Pomorza Zachodniego, do którego zjechało 180 artystów z Polski i Europy.

XXIII edycja festiwalu Bramat to 33 wydarzenia o charakterze kulturalnym, w tym spektakle (także plenerowe), koncerty, akcje performatywne, happeningi, pokazy filmowe oraz animacje dla dzieci i spotkanie autorskie. Podczas Bramatu miały miejsce premiery dwóch spektakli: grupy wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności – BramaLAB pt „Animal Tales” oraz „Coś z Nietzschego” Teatru Brama i zespołu Monogamik.

Projekt „RegioActive – Aktywizacja społeczno-kulturalna Regionu” dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminy Goleniów.