Ładowanie...
AKTUALNOŚCI / ZAJĘCIA

Zajęcia w Goleniowie

Bramę cechuje otwartość na każdego człowieka, który czuje potrzebę tworzenia lub uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta. Społeczność Bramy tworzona jest przez ludzi z różnych grup wiekowych i środowisk. Nie ma wśród nas osoby takiej samej jak Ty, więc dołącz do nas i zostaw kawałek siebie.

Obecnie Teatr Brama prowadzi cztery otwarte grupy warsztatowe, które spotykają się raz w tygodniu. Uczestnictwo w nich jest bezpłatne i daje możliwość rozwoju w wielu dziedzinach sztuki – muzycznych, teatralnych, cyrkowych i kuglarskich.


Mała
Brama

Grupa pomiędzy 8 a 13 rokiem życia

Grupa
młodzieżowa

Grupa pomiędzy 14 a 25 rokiem życia

Grupa
dorosłych

Grupa pomiędzy 25 a 59 rokiem życia

Grupa
seniorów

Grupa powyżej 60 roku życia

Grupa dziecięca: MAŁA BRAMA

Grupa dziecięca teatru spotyka się regularnie w trakcie roku szkolnego rozwijając swoje umiejętności teatralne, wokalne oraz ruchowe. Animatorzy edukują najmłodszych poprzez zabawę, budząc w nich kreatywność i pasję. Efektem całorocznej pracy są spektakle prezentowane przed wakacjami, podczas których teatr staje się miejscem spotkania całych rodzin.
Mała Brama spotyka się w środy o godz. 16:00 w siedzibie Teatru Brama.

Prowadząca: Evanthi Athanasiadi


Grupa młodzieżowa: MŁODA BRAMA

Grupa młodych ludzi spotykająca się na warsztatach, gdzie razem z instruktorami eksploruje język teatru i muzyki, uczy się pieśni, rytmu i warsztatu aktorskiego. W czasie zimowej przerwy grupa spotyka się na intensywną, dwutygodniową pracę. Przeważnie to właśnie w tym czasie pojawiają się pomysły i koncepcje, z których później kiełkuje autorski spektakl Młodej Bramy premierowo odgrywany na wiosnę.
Grupa młodzieżowa spotyka się we wtorki o godz. 16:00 w siedzibie Teatru Brama.

Prowadzący: Daniel Jacewicz


Grupa dorosłych:

To grupa uformowana jesienią 2017 roku, jako jedna z grup warsztatowych Brama LAB przy goleniowskim Teatrze Brama. Grono aktorskie grupy to ludzie w wieku produkcyjnym, którzy niekomfortowo czują się w strefie komfortu, uparcie poszukują nowego i konsekwentnie kwestionują swoją dojrzałość. Praca grupy rozpoczęła się od przygotowań do spektaklu „Tango” w kooperacji z niemieckim Teatrem Studio 7 i plenerowego widowiska „The Wall” w reżyserii Daniela Jacewicza. Oba spektakle zrealizowane zostały w ramach festiwalu Ludzka Mozaika, latem 2018 roku w Goleniowie. Członkowie grupy cały czas się rozwijają, eksplorują swoje granice i pogłębiają umiejętności.
Grupa dorosłych spotyka się we wtorki o godz. 19:00 w siedzibie Teatru Brama.

Prowadzący: Daniel Jacewicz


Grupa seniorów:

Teatr INDEX to grupa goleniowskich seniorów, w większości studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, współpracująca z Teatrem Brama. Powstała ona w 2014 roku, składa się z osób aktywnych, otwartych na nowe doświadczenia i zdobywanie nowych umiejętności. Grupa organizuje również festiwale teatralne dla seniorów.
Seniorzy spotykają się w środy o godz. 12:00 w siedzibie Teatru Brama.

Prowadzący: Daniel Jacewicz