Ładowanie...
DZIAŁALNOŚĆ / KONCERTY

Kapela Teatru Brama

Kapela Teatru Brama to projekt muzyczny stworzony przez muzyków i przyjaciół Teatru Brama. Grupa powstała w 2016 roku jako orkiestra grająca podczas parad organizowanych przez Teatr w ramach projektu CaravanNext i na przestrzeni następnych lat wyklarowała się w pełnoprawną kapelę ze stałym składem i repertuarem. Zespół prezentuje szeroko pojętą muzykę ludową, czerpie inspiracje z różnych kultur świata oraz posiada w repertuarze autorskie utwory utrzymane w tej konwencji. Ich występy przyjmują formę potańcówek, podczas których poza graniem i śpiewaniem uczą również uczestników wydarzenia tradycyjnych tańców korowodowych.

Skład zespołu: Aleksandra Ślusarczyk (saksofon sopranowy), Weronika Więzowska (saksofon altowy), Konrad Bartoszewicz (trąbka), Bartłomiej Kwaśniewicz (trąbka), Aleksander Kwietniak (saksofon barytonowy/klarnet), Kamil Więzowski (tuba).
Zdjęcia: A.Szczerba

Koncert pieśni

W repertuarze Teatru Brama znajdują się pieśni głównie z Europy. Są to pieśni często zapomniane, które towarzyszyły ludziom w codziennym życiu, ale też w jego najważniejszych momentach. Są kluczem do zrozumienia podwalin dzisiejszej kultury. Emocje i atmosfera w nich zawarte mówią dużo o miejscach ich pochodzenia. Każdy kraj charakteryzuje się innymi harmoniami, rytmami, używaną symboliką. To co najbardziej interesujące skrywa się głębiej. Poszukiwanie wspólnego mianownika pieśni odkrywa wspólne źródło kultury europejskiej.

Zdjęcia: E.Gonzales


Projekt 80's

Projekt 80’s to idea, która powstała przy okazji przygotowań do festiwalu „Ludzka Mozaika” w roku 2018-tym. Lata osiemdziesiąte są powszechnie uznawane za najlepsze dla muzyki popularnej, a utwory z tamtych lat do dzisiaj grane są praktycznie bez przerwy w radiu i odtwarzaczach wszystkich melomanów. Grupa składająca się z członków i przyjaciół Teatru Brama, z miłości do tamtej muzyki, wzięła na warsztat kilkanaście hitów z tamtych lat, wybierając często te nieco mniej oczywiste, i przearanżowała je na instrumenty akustyczne, przez co nabrały one nowego życia i wymiaru. Mimo ogólnej atmosfery nostalgii i wspomnień na liście utworów znajdują się zarówno te do posłuchania, jak i te do potańczenia, przygotowane z pieczołowitością i w często zaskakujący sposób.

Skład zespołu: Daniel Jacewicz (gitara rytmiczna), Jakub „Babu” Szambelan (gitara prowadząca), Oliwier Szałagan (gitara rytmiczna/gitara basowa), Wojciech Rosiński (gitara basowa), Aleksander Sielicki (instrumenty perkusyjne)
Zdjęcia: A.Szczerba


Współpraca

Oto lista koncertów, z którymi możemy do Ciebie przyjechać. Jeśli jesteś zainteresowany spotkaniem, napisz lub zadzwoń do Patryka (patryk@teatrbrama.org+48 517 443 981). To może być początek wielkiej przygody, albo długotrwałej współpracy!