Ładowanie...

Wydarzenia

„After War” – spektakl koreańskiej grupy Moon of Asia & Nordisk Teaterlaboratorium

Teatr Brama zaprasza na koprodukcję teatralną aktorów grupy Moon of Asia i aktorów Nordisk Teaterlaboratorium. Spektakl odbędzie się 28 lutego (wtorek) o g. 19:00 w Rampie Kultura.
Wstęp bezpłatny.

Informacje o spektaklu:
Niezwykły spektakl badający pokłosie wojny przy współudziale młodych Koreańskich aktorów oraz aktorów Nordisk Teaterlaboratorium z Holstebro. AFTER WAR wprowadza widownię w klaustrofobiczny świat wojny i ludzkiego rozkładu. Do czasu po wojnie, każdej wojnie, która była toczona w obcym kraju przeciw obcemu narodowi.
Coś odpala machinę wojenną. Śmierć jednego człowieka. Pojedynczy strzał. Gwałt. Podpalenie książki. Zwykła pomyłka. Wygłup. Fryzura. Coś w przeszłości, o czym dawno powinniśmy zapomnieć.
W AFTER WAR, wschód spotyka zachód. Dwa języki i kultury z własną historią. Poprzez rozmyte obrazy, widownia zostaje wciągnięta w cichy terror wojny, gdzie zabijanie za swoje ideały jest czymś normalnym.
AFTER WAR skupia się na alienacji obu stron pola bitwy. Zostajemy wciągnięci w koszmar żołnierza, gdzie martwi powstają z grobów, gdzie rzeczywistość nie jest już taka sama. Sny władają dniem a pamięć staje się nieokiełznanym, nieuchwytnym duchem.
Po wojnie przychodzi pokój. Razem z nim jednak przychodzi pozbawienie praw, wina oraz poszukiwanie znaczenia i przebaczenia.
AFTER WAR jest częścią trzyletniej (2019-2021) współpracy przy wsparciu Asia Culture Center (ACC) Ministerstwa Kultury, Sportu i Turystyki Republiki Korei. Od 2022 roku Fundacja Asia Culture Center i Nordisk Teaterlaboratorium wspólnie dystrybuują spektakle.

Reżyseria i adaptacja: Søs Banke og Dong Il Lee
Asystent reżysera: Sangjun Moon
Doradcy: Donald Kitt, Roberta Carreri, Iben Nagel Rasmussen, Kai Bredholt, Per Kap Bech Jensen
Aktorzy: Donghyuk Choi, Haejoon Park, Petra Banke, Juraj Benko
Kierownik repertuaru i choreografii: Haejoon Park
Produkcja muzyczna i reżyser dźwięku: Petra Banke, WooJoo Lee
Muzyk i wykonawca: WooJoo Lee, Sangjun Moon
Planowanie: Fundacja Centrum Kultury Azji, Nordisk Teaterlaboratorium – Odin Teatret
Produkcja: Asia Culture Center, Nordisk Teaterlaboratorium – Odin Teatret, Korea Perfomance Producers Association