Ładowanie...

Wydarzenia

Premiera spektaklu „Carmina”

Co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? A co powinien zrobić dla siebie? To chyba ostatnio najczęściej powtarzane i przez to banalnie już brzmiące pytania ludzi teatru w czasie pandemii, czy wojennych i ekonomicznych katastrof. Rozwiązań szukamy w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Świat bombarduje nas złotymi radami, dopasowanymi do każdego problemu, albo oczekuje, że to my będziemy te rady generować w naszych spektaklach.
By zmierzyć się z tymi oczekiwaniami zapraszamy naszych widzów do „Carmina – Domu Polaków w Kryzysie”. Kiedy rozsiądą się już wygodnie i oddadzą pod opiekę naszym instruktorom, zaczniemy zbiorowe uzdrawianie. Patronować nam będzie poeta Horacy, ojciec wszystkich złotych rad, nawołujący do poszukiwania harmonii i spokoju ducha. Podążymy za najdziwniejszymi nawet teoriami, podejmiemy się najbardziej kontrowersyjnych terapii. I chociaż nie możemy nikomu obiecać, że wyjdzie z tego seansu bez szwanku, to gwarantujemy jedno – zostanie z nim pieśń, a to ostatnie, co może nas jeszcze uchronić od szaleństwa…

„Kiedy zaczynaliśmy pracę nad „Carminą”, wydawało nam się, że jesteśmy tuż przed końcem świata. Później nadeszła pandemia i agresja rosyjska na Ukrainę. Teraz zastanawiamy się, czy żyjemy już w rzeczywistości postapokaliptycznej. A z drugiej strony, czy to ma jakieś znaczenie? Koniec świata to nie koniec teatru i spotkań z ludźmi…” – mówi Daniel Jacewicz – reżyser spektaklu.

Teatr Brama zaprasza na kolejną premierę, która odbędzie się w Rampie Kultura w Goleniowie, 15 października o godz. 19:00. Dzięki dofinansowaniu w ramach programu OFF Polska spektakl będzie można zobaczyć w różnych częściach Polski.

16.10.2022, godz. 19:00, Instytut im. J. Grotowskiego, Rynek Ratusz 27, 50-101 Wrocław
21.10.2022, godz. 19:00, Rampa Kultura, ul. Dworcowa 1a, 72-100 Goleniów
27.10.2022, godz. 19:00, Teatr KTO, ul. Zamojskiego 50, 30-523 Kraków
29.10.2022, godz. 19:00, Teatr Ósmego Dnia, Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

Występują: Evanthi Athanasiadi, Jenny Crissey, Aleksandra Ślusarczyk, Weronika Więzowska, Patryk Bednarski, Wojciech Rosiński
Scenografia: Karolina Mazur
Reżyseria światła: Wolfgang Macher, Konrad Bartoszewicz
Choreografia: Dominika Knapik
Dramaturgia: Katarzyna Knychalska
Muzyka: Szymon Wójciński
Reżyseria: Daniel Jacewicz
Reżyseria dźwięku: Jacek Gałkiewicz
Rejestracja spektaklu: Karol Budrewicz
Premiera: październik 2022

Darmowe wejściówki do odebrania w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Bramie Wolińskiej w Goleniowie.

Spektakl powstał w ramach programu OFF Polska organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.