Ładowanie...
AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

Teatr Brama w konkursie The Best OFF

„Positivo” jest już drugim spektaklem Teatru Brama, który został nominowany do najważniejszego i największego konkursu niezależnych produkcji teatralnych w Polsce – The Best OFF.

Z poprzednim spektaklem – „Ghost Dance” – Teatr Brama dotarł w konkursie do ścisłego finału. Dzięki takiemu wynikowi Teatr prezentował się na najważniejszych scenach teatralnych w Polsce. W tym roku zgłosił się do konkursu z najnowszą produkcją – „Positivo” (reż. Daniel Jacewicz). Tak o spektaklu piszą twórcy: ” Spektakl jest próbą poradzenia sobie z narzuconymi przez społeczeństwo normami i zachowaniami. Wstyd nie pozwala na bycie sobą, tłumiony gniew czy łzy wylewają się bez kontroli. Ból głowy związany ze stresem, bóle pleców, uzależnienie, budowanie relacji, ukrywanie emocji powodują potrzebę schowania się, znalezienia bezpiecznego miejsca. Powiemy Ci o wszystkim, co zawsze chciałeś/aś wiedzieć, ale bałaś/eś się zapytać.”

Konkurs The Best OFF jest największym i najważniejszym konkursem dla teatrów niezależnych z całego kraju. Do każdej jego edycji zgłaszają się setki spektakli, z których jurorzy wybierają ok. 20 spektakli, które obejrzą na żywo. Wyniki konkursu powinny być ogłoszone w czerwcu 2021 roku. Już niebawem spektakl będzie zaprezentowany w Goleniowie, w nowej siedzibie Teatru Brama – Rampie Kultura.