Ładowanie...
AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

Region aktywny kulturalnie

Teatr Brama wraz z Goleniowskim Domem Kultury i niemieckim stowarzyszeniem Schloss Broellin realizuje projekt „RegioActive– Aktywizacja Społeczno-kulturalna Regionu”. Już w przyszłym roku możemy spodziewać się wielu interesujących wydarzeń.?

Projekt „RegioActive” angażuje dziesiątki artystów z całego Pomorza Zachodniego, Meklemburgii i Pomorza Przedniego. Artyści rozpoczęli już pracę ze swoimi grupami i społecznościami, by wiosną i latem przeprowadzić 14 festiwali w różnych miejscach Regionu transgranicznego. Powstaną też takie projekty artystyczne jak płyta CD, film pełnometrażowy, wielki musical, czy spektakl z tańczącymi traktorami! „Działania będą wielowymiarowe, uruchomią nie tylko wiele procesów twórczych, ale przede wszystkim pozwolą zbudować dialog, pomogą w nawiązaniu współpracy wielu środowisk, nie tylko transgranicznych, ale także międzysektorowych.” – dodaje Aleksandra Ślusarczyk – koordynator projektu RegioActive. Do wszystkich działań artyści zaproszą ok. 1500 mieszkańców Regionu. Projekt to wielki eksperyment – próba współpracy ponad granicą Polski i Niemiec, połączenia mieszkańców z artystami, opowiedzenia w ciekawy sposób o naszym wspólnym Regionie, naszych podobieństwach i różnicach. Na początku listopada rusza strona internetowa projektu, na której regularnie będą zamieszczane relacje z postępu pracy artystów.

www.regioactive.eu

Projekt „RegioActive – Aktywizacja Społeczno-kulturalna Regionu” realizowany w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna” Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) INTERREG VA