Ładowanie...
AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

Nowe miejsce goleniowskiej kultury!

Już w grudniu Goleniów może spodziewać się nowej jakości wydarzeń kulturalnych w mieście. Goleniowski Dom Kultury i Teatr Brama otwierają Rampę Kultura i Twierdzę Design dla mieszkańców Goleniowa, poszukiwaczy przygód z całej Europy i inicjatyw kulturalnych z regionu. Już teraz zapraszają na grudniowe wydarzenia w nowej przestrzeni!

Z nowej pracowni Goleniowskiego Domu Kultury na co dzień korzystać będą m.in. Teatr Brama, Stowarzyszenie Rock Hard Ride Free i Goleniowski Hufiec ZHP. Już w grudniu Teatr Brama zaprosi mieszkańców na pierwsze wydarzenia. Swoją działalność chcą zainaugurować ich sztandarowymi festiwalami – Bramatem i Łaknieniami. Drewniana podłoga Rampy potrzebuje też chrztu bojowego, dlatego Kapela Teatru Brama przygotowała całkowicie nowe utwory, których premiera odbędzie się również w grudniu. Przestrzeń Rampy ma być dla mieszkańców Goleniowa szansą na rozwój i spotkanie, a także twórczym miejscem współpracy, wymiany kulturowej, artystycznej, jak i dobrej zabawy.

„Kulturotwórczość to fundament Rampy Kultura. To, na czym najbardziej nam zależy tworząc to miejsce i myśląc o jego przyszłości, to na pewno głębokie zaangażowanie społeczności lokalnej. Chcemy rozmawiać z ludźmi, prowadzić żywy dialog, którego efektem będzie wspólna praca twórcza rozwijająca i angażująca całe miasto. Cały Goleniów. ” – mówi Maciej Ratajczyk – dyrektor Rampy Kultura i Twierdzy Design. „Dla Teatru Brama to duża zmiana – dodaje Daniel Jacewicz, założyciel Teatru Brama – naszych działań nie ogranicza już budynek. Wcześniej nie mogliśmy zrealizować wielu swoich pomysłów. Dziś stajemy przed nowym wyzwaniem – stworzyć żywe, barwne miejsce wymiany myśli i umiejętności, dla całego Goleniowa. My przenosimy się tam ze swoimi działaniami, ale miejsca na Rampie starczy dla każdego.”

Wkrótce Teatr podzieli się wszystkimi szczegółami dotyczącymi nadchodzących wydarzeń. Informacje pojawią się w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej Teatru (www.teatrbrama.org).

Wydarzenia organizowane przez Teatr Brama finansowane są przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminę Goleniów. Budowa Rampy Kultura i Twierdzy Design jest finansowana ze środków Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego, a wyposażenie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) INTERREG VA.