Ładowanie...
Projekty

Projekty

Projekt Human Mosaic (HM) składa się z pięciu partnerów ; NORDISK TEATERLABORATORIUM – ODIN TEATRET, FABRICA ATHENS ASTIKI MI KERDOSKOPIKI ETAIREIA, ASOCIATIA CULTURALA REPLIKA
TEATRUL MASCA, gdzie TEATR BRAMA jest liderem projektu. Human Mosaic, to projekt angażujący publiczność, który proponuje wykorzystanie teatru zaangażowanego społecznie do stworzenia spektakli na dużą skalę w 4 różnych społecznościach (zarówno miejskich, jak i peryferyjnych) latem 2023 i 2024 roku.

Human Mosaic ma na celu wykorzystanie dobrze znanych hymnów rockowych, muzyki, która jest rozpoznawana i kochana przez ludzi wszelkiego rodzaju. W oparciu o te utwory partnerzy projektu Human Mosaic stworzą dramaturgię, która może być wykonywana na scenie przez społeczność jako „opera rockowa”, tj. przedstawienie z towarzyszeniem zespołu / orkiestry / chóru.

Poprzez odwołanie się do muzyki popularnej, spektakl podkreśli wartości UE i prawa demokratyczne oraz potrzebę ich czujnego zachowania i ochrony. Korzystając z metod teatru zaangażowanego społecznie, partnerzy projektu zaangażują duże grupy w swojej społeczności w proces, który osiągnie 2 cele:

1) uczestnicy zwiększą i wzmocnią swoją wiedzę na temat swoich praw, wolności i klimatu politycznego w sposób zachęcający do otwartego dyskursu, a nie polaryzacji

2) grupy społeczne będą zaangażowane w projekt współpracy na dużą skalę, pozostawiając im poczucie, że zrobili razem coś imponującego i pozytywnego, pomimo dzielących ich różnic.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://humanmosaic.eu/