Ładowanie...
Projekty

Projekty

Projekt Human Mosaic (HM) składa się z pięciu partnerów ; NORDISK TEATERLABORATORIUM – ODIN TEATRET, FABRICA ATHENS ASTIKI MI KERDOSKOPIKI ETAIREIA, ASOCIATIA CULTURALA REPLIKA
TEATRUL MASCA, gdzie TEATR BRAMA jest liderem projektu. Human Mosaic, to projekt angażujący publiczność, który proponuje wykorzystanie teatru zaangażowanego społecznie do stworzenia spektakli na dużą skalę w 4 różnych społecznościach (zarówno miejskich, jak i peryferyjnych) latem 2023 i 2024 roku.

Human Mosaic ma na celu wykorzystanie dobrze znanych hymnów rockowych, muzyki, która jest rozpoznawana i kochana przez ludzi wszelkiego rodzaju. W oparciu o te utwory partnerzy projektu Human Mosaic stworzą dramaturgię, która może być wykonywana na scenie przez społeczność jako „opera rockowa”, tj. przedstawienie z towarzyszeniem zespołu / orkiestry / chóru.

Poprzez odwołanie się do muzyki popularnej, spektakl podkreśli wartości UE i prawa demokratyczne oraz potrzebę ich czujnego zachowania i ochrony. Korzystając z metod teatru zaangażowanego społecznie, partnerzy projektu zaangażują duże grupy w swojej społeczności w proces, który osiągnie 2 cele:

1) uczestnicy zwiększą i wzmocnią swoją wiedzę na temat swoich praw, wolności i klimatu politycznego w sposób zachęcający do otwartego dyskursu, a nie polaryzacji

2) grupy społeczne będą zaangażowane w projekt współpracy na dużą skalę, pozostawiając im poczucie, że zrobili razem coś imponującego i pozytywnego, pomimo dzielących ich różnic.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem: https://humanmosaic.eu/

Ustrzycka Rock Opera

1 lipca, godz. 21:00
Rynek w Ustrzykach Dolnych

Po roku przygotowań i pracy ze społecznością Ustrzycki Dom Kultury i Teatr Brama Goleniów są gotowi zaprezentować Ustrzycką Rok Operę! Prawie 200 osób na scenie: muzycy, aktorzy, tancerze i akrobaci przedstawią historię odwiecznej walki dobra ze złem. Artyści z całej Europy wraz z lokalną społecznością Ustrzyk staną razem na scenie, by podzielić się antywojennym przesłaniem.

Poznajemy trzy postacie w przełomowych momentach ich życia. Boginię, która zapomniała o swojej prawdziwej tożsamości. Kobietę, która próbując pomóc potrzebującym, zostaje przytłoczona i potrzebuje ucieczki. Mężczyzna, którego apatia rosła przez lata, stając się więzieniem, z którego nie może uciec. Każdy z nich próbuje zacząć od nowa, ale muszą zmierzyć się z czwartą postacią, która przechodzi własną transformację: Duchem Zombie – tyranem, który żeruje na bezbronnych. Z czego bierze się jego ciągłe pragnienie zniszczenia? Czy to ma znaczenie? Jak położyć temu kres? Jak możemy przełamać nasze nawyki obojętności? Co się dzieje, gdy jesteśmy znieczuleni na kłopoty świata i decydujemy się odwrócić? Czy można zrobić coś więcej? Czy możemy otworzyć się na miłość? Ustrzycka Rock Opera wzywa nas do zjednoczenia się, do odrzucenia podziałów wynikających z demonizowania polityki i do pielęgnowania naszych wolności.  W czasach wszechogarniającego strachu i apatii powinniśmy podejmować najbardziej radykalne możliwe działania; kochać, mieć nadzieję i pracować na rzecz lepszego jutra.

W wielkim teatralno-muzycznym spektaklu udział wezmą artyści zawodowi: Dagny Mikoś, Juan Carlos Cano, Alicja Kruk, Michał Grobelny, aktorzy Teatru Brama oraz sekcje i zespoły z Ustrzyk Dolnych: Zespół Taneczny Nemezis, Teatr Formy PARRA, Bieszczadzka Akademia Cheerleaders, Grupa wokalna UDK, Grupa Gitarowa Ryśka, Sekcja plastyczna UDK, Ustrzycka Grupa Kyokushin Karate, Ustrzycki Uniwersytet Trzeciego Wieku, Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1, Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wojtkowej.

Twórcy spektaklu:
Producent: Aleksandra Ślusarczyk
Reżyseria: Daniel Jacewicz
Libretto: Małgorzata Sikorska Miszczuk
Kompozytor i reżyseria muzyczna: Jarosław Chilkiewicz
Choreografia: Dorota Porowska
Reżyserzy towarzyszący: Roberto Prestigiacomo
Aranżacja: Szymon Wójciński
Organizacja chóru: Aleksandra Ślusarczyk, Evanthi Athanasiadi
Kostiumy: Karolina Mazur
Makeup: Anna Marcattilii
Wizualizacje: Enrique Laya Larrea

Rock band:
Gitara: Jarosław Chilkiewicz
Gitara: Maciej Chilkiewicz
Perkusja: Szymon Synówka
Piano: Szymon Wójciński
Gitara basowa: Maciej Cierlecki

Wokaliści:
Jan: Michał Grobelny
Zombie Spirit: Juan Carlos Cano Montanez
Bogini: Dagny Mikoś
Ida: Alicja Kruk
Man on TV: Wojciech Rosiński

Technika:
Wojciech Rosiński, Konrad Bartoszewicz, Marcin Trojanowicz, Michał Sowa

Multimedia: Enrique Laya Larrea, Karol Budrewicz, Maria Makarova, Karolina Pańczuk

Artyści Teatru Brama:
Enrique Laya Larrea, Evanthi Athanasiadi, George Attwill, Jakub Chowański, Jennifer Crissey, Julia Berezowska, Konrad Bartoszewicz, Patryk Bednarski, Ramazan Kaya, Wiktoria Gajewska, Wojciech Rosiński, Aleksandra Ślusarczyk

Artyści projektu Human Mosaic:
Catinca Draganescu, Donald Kitt, Fanis Katehos, Tasos Fotiou, Zuzana Durikova,Corina Gageanu

Projekt ten został sfinansowany przy wsparciu Komisji Europejskiej.

Rock Opera w Atenach

Ponad 200 wykonawców, zarówno artystów greckich, jak i zagranicznych, a także osoby i grupy ze społeczności gminy Ateny i szerzej Zagłębia Poddasza, spotka się i współtworzy spektakl, prawdziwą ludzką mozaikę na rzecz promocji demokracji i prawa człowieka. Dzięki sile muzyki, zwłaszcza rocka, w niedzielę 1 października 2023 r. na dziedzińcu Technohoros Fabrica zostanie zaprezentowana oryginalna opera rockowa – występ społeczny, którego celem jest zainspirowanie obywateli do uczestnictwa w kulturze, ale także we wspólnym życiu poprzez To .

Rock opera Human Mosaic jest częścią dwuletniego Programu Europejskiego o tej samej nazwie, w którym od lutego 2023 roku uczestniczy Fabrica Athens i który jest finansowany przez Kreatywną Europę. W kontekście podkreślania kultury uczestnictwa, do której Fabrica Athens pragnie zachęcać poprzez teatr społeczny, w dniach 22–30 września odbędą się warsztaty prowadzone przez greckich i międzynarodowych artystów, otwarte dla każdego, kto chce być częścią przedstawienia i/lub jego tworzenia. Warsztaty skierowane są do każdego, bez względu na wiek, język, płeć, a także pochodzenie społeczne, ekonomiczne i kulturowe.

Fanis Katechos (reżyser – Fabrica Athens), Teta Lafazani (zastępca reżysera), Tasos Fotiou (redaktor muzyczny), Giovanna Michaliadis Sarti (zastępca reżysera, kierownik projektu), Natassa Arabatzi (szkolenie, performerka), Georgia Mavraganni (szkolenie), Donald Kitt (szkolenie artystyczne – Nordisk Teaterlaboratorium, Dania), Veronica Ragusa i Marco Luciano (szkolenie artystyczne – Teatro Nucleo, Włochy), Daniel Jacewicz & Evanthi Athanasiadis (szkolenie artystyczne – Teatr Brama, Polska), Antagon TheatreAKTION Theatre Community (szkolenie artystyczne), Circus Dayz, Szkoła Jaguara TaeKwonDo, Rytm Hoppers, Nikolas Douros (śpiewak operowy), Antonis Antoniadis (śpiewak operowy), Electra Michaliadis Sarti, Stathis Grapsas, Ahmad Ali, Marionettes Tzikas, Fantasy Choir, Isokratisses, Mangue Cisse (szkolenie, Niemcy), Circus Carre Carre, Towarzystwo Wołochów Athens, Dyo-Ena, Hesperia Guitar Ensemble, EOS Music Ensemble, KROUN, Think Sax Society, Konserwatorium Sztuki Współczesnej w Atenach, Psychedelia Attica, Sofia Mavrogenidou i Small Choir.

Czas trwania: 90′ Lokalizacja: Avli, Technochoros Fabrika, 125 Megalou Alexandrou, Kerameikos Ateny

Zadanie Międzynarodowa rock opera Human Mosaic: Made of you and me, for everyone to see

,,Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”