Ładowanie...
Projekty

Projekty

Spektakl “Carmina” – finansowanie z programu”Off Polska” Instytutu Teatralnego

Teatr Brama w 2022 r. po raz drugi stał się beneficjentem programu “OFF Polska”, realizowanego przez Instytut Teatralny.
Program OFF Polska ma na celu umożliwienie produkcji i eksploatacji spektakli teatru niezależnego i offowego. Ideą Programu jest wspieranie twórców teatru niezależnego i offowego poprzez umożliwienie poszukiwań twórczych i realizację autorskich projektów artystycznych, a także wspieranie profesjonalizacji teatrów niezależnych i offowych w obszarze produkcji, dokumentacji i promocji spektakli oraz otwieranie ich na wyzwania związane z dotarciem do widza i poszerzania grona odbiorców sztuki teatru.
W ramach projektu, Teatr Brama przygotowuje nowy spektakl “Carmina”, który swoją premierę będzie miał w połowie października. Projekt zakłada realizację pięciu pokazów spektaklu:
– w Goleniowie, 15. i 21.10., godz. 19:00, Rampa Kultura, ul. Dworcowa 1a,
– we Wrocławiu 16.10., godz. 19:00, Instytut Grotowskiego, Rynek Ratusz 27,
– w Krakowie, 27.10., godz. 19:00, Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50,
– w Poznaniu, 29.10., godz. 19:00, Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44.

Co artysta może zrobić dla świata w czasie kryzysu? A co powinien zrobić dla siebie? To chyba ostatnio najczęściej powtarzane i przez to banalnie już brzmiące pytania ludzi teatru w czasie pandemii, czy wojennych i ekonomicznych katastrof. Rozwiązań szukamy w wielkiej literaturze, zasłużonych poprzednikach, nowoczesnych badaniach i indywidualnych terapiach. Świat bombarduje nas złotymi radami, dopasowanymi do każdego problemu, albo oczekuje że to my będziemy te rady generować w naszych spektaklach.

By zmierzyć się z tymi oczekiwaniami zapraszamy naszych widzów do „Carmina – Domu Polaków w Kryzysie”. Kiedy rozsiądą się już wygodnie i oddadzą pod opiekę naszym instruktorom, zaczniemy zbiorowe uzdrawianie. Patronować nam będzie poeta Horacy, ojciec wszystkich złotych rad, nawołujący do poszukiwania harmonii i spokoju ducha. Podążymy za najdziwniejszymi nawet teoriami, podejmiemy się najbardziej kontrowersyjnych terapii. I chociaż nie możemy nikomu obiecać, że wyjdzie z tego seansu bez szwanku, to gwarantujemy jedno – zostanie z nim pieśń, a to ostatnie, co może nas jeszcze uchronić od szaleństwa…

Spektakl przeznaczony jest dla widzów powyżej 12 roku życia.

Całkowita kwota realizacji zadnia: 84 000
Kwota dofinansowania przeznaczona na realizację projektu w ramach progamu OFF Polska Instytutu Teatralnego: 75 000 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego