Ładowanie...
Projekty

Projekty

Czym jest Green E.Th.I.Cs? 

Green Experience through Theatre Inspiring Communities (Green E.Th.I.Cs) to zakrojony na szeroką skalę projekt Social Community Theatre, który rozwija inicjatywy kulturalne, w szczególności poprzez teatr, w 12 krajach UE, w celu budowania świadomości na temat zmian klimatycznych, promowania krytycznego myślenia i produktywności obywateli Europy. 

Dlaczego Brama jest w tym projekcie?

Teatr Brama włącza się w lokalne działania mające na celu podnoszenie świadomości na temat istotnej potrzeby podejmowania działań na małą skalę w celu ochrony środowiska. Naszą rolą jest przekazanie pilnej potrzeby, zaczynając lokalnie, aby wspierać empatię i zrozumienie społeczności. Jako stowarzyszenie z siedzibą w Goleniowie o znaczącym wpływie lokalnym, uważamy za swój obowiązek wykorzystanie sztuki do uświadamiania ludności, przyczyniając się do łagodzenia wpływu na środowisko.

Co wydarzy się w ramach projektu:

1. Sieci lokalne

Projekt zaczniemy od ustanowienia lokalnych sieci w Goleniowie, wchodząc we współpracę z organizacjami społecznymi, szkołami i firmami w celu zwiększenia zasięgu i zaangażowania.

2. Zdefiniowanie lokalnych problemów 

Poprzez rozmowę i konsultacje z lokalną społecznością znajdziemy problemy dotyczące środowiska w naszym rejonie. Pomoże nam to w ukierunkowaniu projektu. 

3. Tworzenie gry na żywo

Następnie stworzymy „Grę na żywo”, przedsięwzięcie artystyczne współtworzone z lokalną społecznością, angażując ją w proces twórczy.

4. Premiera na DRAMACIE 2024

Premiera gry na żywo odbędzie się na BRAMACIE 2024, corocznym festiwalu Teatru Brama, podczas którego zadebiutuje „Teatr napędzany pedałami”, wykorzystujący rowery do generowania energii elektrycznej.

5. Po premierze

„Gra na żywo” zostanie zaprezentowana co najmniej 10 razy w różnych miastach naszego regionu. 

6. Gra planszowa

Na zakończenie, kieszonkowa wersja gry zostanie zaprezentowana w szkołach, rozszerzając wpływ projektu na środowiska edukacyjne.

Finansowany przez Unię Europejską.
Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora (autorów) i nie muszą odzwierciedlać poglądów Unii Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani instytucja przyznająca pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

Zadanie Green E.Th.I.Cs. – Zielone doświadczenia teatralne inspirujące społeczności 

,,Dofinansowano ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”