Ładowanie...
Projekty

Projekty

CUBE PROJECT – ERASMUS KA2

CUBE PROJECT- ERASMUS KA2, to międzysektorowy projekt współpracy europejskiej, w którym uczestniczy siedmiu partnerów z sześciu krajów europejskich. Jego celem jest stworzenie i rozwój internetowego inkubatora kultury, będącego platformą wspierającą artystów i organizacje artystyczne. Internetowy inkubator kultury dostarcza narzędzia oraz niezbędną wiedzę z zakresu ekonomii, przedsiębiorczości, zarządzania czy promocji. Artysta korzystający z internetowej platformy będzie miał dostęp do rzetelnych źródeł, a także do warsztatów prowadzonych online z specjalistami z wyżej wymienionych dziedzin. Uczestnicy internetowego inkubatora kultury zdobędą niezbędną wiedzę, dzięki której artysta stanie się także przedsiębiorcą potrafiącym zarządzać swoją własną działalnością.  

Projekt jest podzielony na trzy elementy realizacji (intellectual Outputs). 

Pierwszy element skupia się na prowadzeniu badań w sektorze kultury każdego kraju partnerskiego projektu. Badania dotyczą sytuacji ekonomicznej przed, w trakcie i po pandemii COVID – 19, a także dotyczą indywidualnych potrzeb artystów oraz organizacji kulturalnych. Zbierane są również informacje dotyczące zasadności powstania internetowego inkubatora kultury. Drugi element projektu skupia się na stworzeniu platformy online z bazą danych i informacji zgromadzonych w trakcie IO1. W trakcie realizacji drugiego elementu rozpoczyna się pilotażowy proces korzystania z inkubatora. Trzecim elementem projektu jest wypuszczenie na rynek i do sieci w pełni profesjonalnego inkubatora kultury, z którego będą korzystać artyści i organizacje kulturalne, w celu poszerzenia swojej wiedzy oraz umiejętności. 

PARTNERZY PROJEKTU: 

BK Consult GbR – GERMANY

STOWARZYSZENIE TEATR BRAMA – POLAND

AKMI ANONIMI EKPAIDEFTIKI ETAIRIA – GREECE

SYMPLEXIS – GREECE

CENTRUL DE INCUBARE CREATIV INOVATIV DE AFACERI- ROMANIA

A.B. INSTITUTE OF ENTREPRENEURSHIP DEVELOPMENT LTD – CYPRUS

Associazione Culturale PEPE LAB – ITALY

 “InCUBator for the resilience of the culture and crEative sectors” (CUBE) is funded by the Erasmus+ Programme of European Union, through the German National Agency of Education for Europe at the Federal Institute for Vocational Training.