Ładowanie...
Projekty

Projekty

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że Stowarzyszenie Teatr Brama jest jednym z partnerów projektu „Common Ground” realizowanego ze środków Unii Europejskich.

Wraz z naszymi partnerami Protagon – Freunde und Foerderer Freier Theater (Niemcy), Piero Partigianoni (Hiszpania), Associazione Culturale Ondadurto Teatro (Włochy), Associazione Culturale Ideagorà (Włochy) oraz Agencia Andaluza de Instituciones Culturales (Hiszpania) przez najbliższe dwa lata realizować będziemy działania skupione wokół teatru, których miejsce będzie w przestrzeni publicznej. Będą to warsztaty, laboratoria artystyczne, site-pecific performance i inne.

Żyjemy w czasach zmian, których wielorakie kryzysy wciąż zadają nam pytanie: Jak chcemy żyć? Poprzez „Common Ground” chcemy przenieść uwagę z powrotem na nasze najbliższe otoczenie, miasto, wieś, krajobraz, który nas podtrzymuje i zapytać: co możemy zrobić, teraz i tutaj? Nadszedł czas, abyśmy powrócili do naszego związku z naszą przestrzenią życiową, abyśmy ponownie zobaczyli siebie jako istoty zakorzenione i połączone oraz abyśmy podjęli dialog ze sobą na temat odzyskania i przekształcenia tej wspólnej przestrzeni publicznej. Projekt ma na celu wykorzystanie środków sztuk ekspresyjnych i teatru do stworzenia tych przestrzeni dialogowych.

Finansowany przez Unię Europejską.
Wyrażone poglądy i opinie są jednak wyłącznie poglądami autora (autorów) i nie muszą odzwierciedlać poglądów Unii Europejskiej. Ani Unia Europejska, ani instytucja przyznająca pomoc nie ponoszą za nie odpowiedzialności.