Ładowanie...
AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

Zakończenie projektu RegioActive

16 grudnia odbyło się ostatnie spotkanie w ramach projektu RegioActive, które było zwieńczeniem pracy Stowarzyszenia Teatr Brama, Goleniowskiego Domu Kultury oraz Schloss Bröllin. Trzy lata projektu zaowocowały współpracami artystycznymi nie tylko pomiędzy tymi trzema ośrodkami, ale także pomiędzy artystami, którzy wzięli udział w projekcie. Do Goleniowa po raz kolejny, ale mamy nadzieję, nie ostatni przyjechały osoby, które przez cały okres realizacji projektu pracowały wspólnie z nami.
RegioActive jest dla nas niesamowitym projektem, podczas którego poznaliśmy artystów z Regionu Zachodniopomorskiego oraz niemieckiego Regionu Pommern. W ramach projektu odbywały się warsztaty z lokalną społecznością, która wraz z grupami artystów przygotowywała wydarzenia oraz festiwale. W efekcie warsztatów powstały mikrofestiwale, które nie tylko prezentowały pracę lokalnej społeczności wraz z artystami po polskiej i niemieckiej stronie. Mikrofestiwale RegioActive, to był czas spotkań, rozmów, poznania siebie nawzajem.


W ramach projektu wspólnie zrealizowaliśmy 12 Mikro Festiwali w Polsce i Niemczech oraz dwa Makro Festiwale: w Rampie Kultura oraz siedzibie Schloss Bröllin.

Zapraszamy na stronę regioactive.eu, by poznać produkty końcowe projektu RegioActive. Jest to między innymi płyta zespołu „Silver Guns”, a także Katalog, w którym wspominamy wszystkie przeżyte wspólnie festiwale.

Projekt „RegioActive – Aktywizacja społeczno-kulturalna Regionu” INT-177 dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.