Ładowanie...
AKTUALNOŚCI / WYDARZENIA

RegioActive Festival Goleniów – XXIII Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat

W ramach RegioActive Festival Goleniów – XXIII Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat zaprezentowanych zostało trzydzieści sześć wydarzeń o charakterze kulturalnym. Pięć festiwalowych dni obfitowało w spektakle (w tym także plenerowe), koncerty, akcje performatywne, happeningi, pokazy filmowe oraz animacje dla dzieci i spotkanie autorskie. Podczas Bramatu miały miejsce premiery dwóch spektakli: grupy wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności – BramaLAB pt „Animal Tales” oraz „Coś z Nietzschego” Teatru Brama i zespołu Monogamik.

Tegoroczny festiwal był podsumowaniem trzyletniej pracy w ramach projektu „RegioActive”, który Teatr Brama realizuje wspólnie z Goleniowskim Domem Kultury oraz Schloss Broellin (Niemcy). Przez ostatnie trzy lata w projekcie RegioActive łączyliśmy artystów, animatorów i mieszkańców polskiego i niemieckiego Pomorza. Kilka tysięcy osób po obu stronach granicy spotykało się, by tworzyć i przeżywać sztukę podczas trzynastu mikrofestiwali. Tegoroczna edycja Festiwalu, to połączenie finału projektu RegioActive z XXIII edycją Goleniowskich Spotkań Teatralnych Bramat. W ramach wydarzenia zaprosiliśmy najciekawsze propozycje, które powstały podczas trzech lat realizacji projektu RegioActive. W ten sposób wzbogaciliśmy ofertę kulturalną całego festiwalu o różnorodne wydarzenia kulturalne, a sam Goleniów po raz kolejny stał się teatralną i kulturalną stolicą Pomorza Zachodniego, do którego zjechało 180 artystów z Polski i Europy.

Bardzo dziękujemy Wam za ten wspólnie spędzony czas. Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że po raz kolejny udało nam się wspólnie z Wami stworzyć niesamowite święto Teatru, jakim są Goleniowskie Spotkania Teatralne Bramat. Mamy nadzieję, że magia i atmosfera festiwalu będzie nam towarzyszyć na długo!


Projekt „”RegioActive – Aktywizacja społeczno-kulturalna Regionu”” dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Gminy Goleniów.

Przeżyjmy to jeszcze raz!


Fotografie autorstwa: Anny Szczerby, Quique Laya oraz Karola Budrewicza.

ORGANIZATORZY:

Goleniowski Dom Kultury

Stowarzyszenie Teatr Brama

Schloss Broellin

WSPÓŁPRACA:

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich

Arkadiusz Prunesti

Erasmus+

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Qult Kafka

PGK

Serwach

Teatr Kana

Piwnica Kany

Stobno Records