społeczność bramy

Teatr Brama cechuje otwartość na każdego człowieka, który czuje potrzebę tworzenia lub po prostu uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta. Społeczność Bramy tworzona jest przez przedstawicieli wszystkich grup społecznych i wiekowych.

Mała Brama 
Dziecięce grupy (6-10, 10-14 lat) teatru, które spotykają się w ciągu roku szkolnego na regularnych warsztatach teatralno-wokalno-ruchowych. Animatorzy edukują najmłodszych przez zabawę by pobudzić ich kreatywność. Grupa przygotowuje swoje spektakle prezentowane przed wakacjami. Prezentacje przyciągają do teatru całe rodziny oraz najmłodszą widownię.

Mała Brama spotyka się w poniedziałki o godz. 16:00.

fot. Marta Pietunow


Młoda Brama
Grupa młodych ludzi (15-25 lat) spotykająca się na warsztatach, gdzie razem z instruktorami eksploruje język teatru i muzyki, uczy się pieśni, rytmu i warsztatu aktorskiego. W czasie zimowej przerwy grupa spotyka się na intensywną, dwutygodniową pracę. Przeważnie to właśnie w tym czasie pojawiają się pomysły i koncepcje, z których później kiełkuje autorski spektakl Młodej Bramy prezentowany premierowo na wiosnę.

Moda Brama spotyka się we wtorki i czwartki o godz. 16:00.

fot. Marta Pietunow


Grupa Dorosłych
Grupa powstała w październiku 2017 roku. Cotygodniowe warsztaty odbywające się późnym wieczorem przeznaczone są dla ludzi pracujących, którzy potrzebują oderwać się od codzienności i poznać coś nowego. Grupa wciąż się rozwija. Jej charakter będzie zależał od uczestników.

Grupa dorosłych spotyka się we wtorki o godz. 19:00.

fot. Amandine Heroult


Seniorzy

Teatr INDEX to grupa goleniowskich seniorów, w większości studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, współpracująca z Teatrem Brama. Grupa powstała w 2014 roku, składa się z osób aktywnych, otwartych na nowe doświadczenia i zdobywanie nowych umiejętności oraz organizuje festiwal teatralne dla seniorów.

Seniorzy spotykają się w poniedziałki o godz. 18:30.

fot. Daniel Jacewicz


 Wolontariusze EVS
Teatr Brama jest w trakcie realizacji szóstego projektu EVS (Europejski Serwis Wolontariatu) goszcząc każdego roku sześciu wolontariuszy z innych krajów. Wykonują oni szeroki zakres prac, od praktycznych po artystyczne, pracują nad wspólnymi spektaklami oraz realizują swoje indywidualne projekty. Projekt EVS jest cennym działaniem zarówno dla Teatru, jak i społeczności lokalnej, pozwala na zderzenie różnych kultur, budowanie postaw tolerancji i wspólnej europejskiej tożsamości oraz walkę z ksenofobią.

fot. Daniel Jacewicz


Przyjaciele Bramy
Wieloletnia działalność Bramy w Goleniowie niesie za sobą znajomości i przyjaźnie. Poza członkami lokalnych społeczności, którzy aktywnie włączają się w projekty i działania artystyczne, Bramę otacza wiele osób, bez których praca Teatru byłaby niemożliwa lub przynajmniej znacznie trudniejsza. Należy tu wymienić przychylne Teatrowi lokalne władze i Goleniowski Dom Kultury, inne goleniowskie organizacje artystyczne i kulturalne oraz wszystkie osoby indywidualne, które przyczyniają się do wspierania Teatru - sponsorzy, darczyńcy, wolontariusze.

fot. Paloma de la Fuente


Załoga Bramy

Ludzie Bramy to grupa aktywnych i spragnionych wrażeń poszukiwaczy emocji. Hobbyści i pasjonaci, poświęcający swój wolny czas na pracę artystyczną, działalność edukacyjną i kulturotwórczą. To także profesjonalni aktorzy, animatorzy i menedżerowie kultury, którzy nie godzą się z instytucjonalnym podejściem do sztuki i odnajdują swoje miejsce w Bramie. To grupa ludzi wspierających się wzajemnie w realizacji swoich pomysłów i ambicji, w której więzi wspólnej pracy przeplatają się z przyjaźnią.

fot. Wojciech Rosiński