PROGRAM IMPREZY


Chcecie Bajki - Oto Bajka

27 marca (czwartek)

Miejski Dom Kultury

8.30-9.00 –odprawa zespołów

9.00-9.20 – otwarcie festiwalu - spektakl gościnny: „Raz, dwa, trzy, znikasz Ty... Za szafą” - Teatr Ruchu MINI FORMA z CKiW w Andrychowie – reż. Aneta Stuglik

9.40 – 14.00 – prezentacje konkursowe

9.40-10.00 – „Jak dbać o zdrowie?” Słoneczka z Przedszkola nr 5 w Andrychowie, opiekun Ewa Osowska
10.15-10.30 – „Spotkanie z Panią Jesienią” Małe Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Choczni, opiekun Bogusława Balon
10.45-11.05 – „Dylemat matrymonialny” Takie Tam z WDK w Sułkowicach-Łęgu, opiekun Maja Sikorska
11.25-11.45 – „Witamy wiosnę - czym powitać cię wiosenko?” Radosne Bystrzaki z Przedszkola ZSP im. J. Brzechwy we Frydrychowicach, opiekun Jadwiga Gałuszka
12.00-12.25 – „Na spotkanie wiosny” Tańczący Pajacyk z Zespołu Szkół Samorządowych w Zagórniku, opiekun Magdalena Stachura i Danuta Kierczak
12.40-12.55 – „Dwa światy” Bystrzaki z Niepublicznego Przedszkola Mały Bystrzak, opiekun Aneta Bogacz
13.20-13.40 – „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” Jeżyki z Przedszkola nr 4 w Andrychowie, opiekun Aneta Stawowczyk i Izabela Fryś

13.45-15.00 – przerwa obiadowa oraz omówienia dla instruktorów

15.00 - spektakl gościnny: „Ballada o Jednym takim co nie lubił Siebie” WALNY-TEATR - lalki i realizacja na motywach baśni japońskiej: Adam Walny

15.50 - Uroczyste zakończenie festiwalu

 

 

Odeon

28 marca (piątek)

Miejski Dom Kultury

8.30-9.00 – odprawa zespołów

9.00 – 16.25 – prezentacje konkursowe

9.00-10.10 - „Przyjaciel Johna Wayne’a” Garbiñe Losada - Grupa Teatralna „3G” - Jaworzno - Ciężkowice
10.50-11.50 - „Drama – wersja beta (pamięci Daniela)” Andrzej Ciszewski - Teatr PREVENTORIUM – Ośrodek Kultury - Będzin
12.25-12.55 - „Medea” wg Eurypidesa - ARLETeatr – Stowarzyszenie Teatralne „JUVENKRACJA” - Bydgoszcz
13.25-14.00 - „Wszyscy patrzą” Anna Bednarska - STK (STUDENCKI TEATR KATOWICE)
14.35-15.20 - „Toczy się” - Teatr IMAGINARIUM – Tarnogórskie Centrum Kultury – Tarnowskie Góry
15.45-16.30 - „Benefis, czyli rzecz dla aktora restauratora” Maciej Dziaczko Lesław Witosz - Teatr Gliwicka 9a

20.00 – spektakl gościnny: „Dziadek” WALNY TEATR - lalki i realizacja sceniczna: Adam Walny

Oberża „Czarny Groń” - Rzyki Praciaki

22.00 – forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli


29 marca (sobota)

Miejski Dom Kultury

9.00 – 20.30 – prezentacje konkursowe

9.00-9.45 - „Tchnienie” Aneta Adamska Teatr PRZEDMIEŚCIE - Ośrodek Działań Teatralnych Aneta Adamska - Rzeszów
10.20-11.00 - „System” Teatr W KRZYWYM ZWIERCIADLE – Gminny Ośrodek Kultury - Stepnica
11.35-12.15 -  „Dziewczyna z wiolonczelą” Maciej Dziaczko- Paulina Koniarska – Pałac Młodzieży Katowice
12.35-13.00 - „Barykada” - GAMBIT – Miejski Ośrodek Kultury – Piotrków Trybunalski
13.00-14.00 – przerwa obiadowa
14.00-14.55 - „Mąż i żona” Aleksander hr. Fredro - Kompania Teatralna MAMRO – Białołęcki Ośrodek Kultury - Warszawa
15.30-15.50 - „Kokon” - Teatr Tańca DyeMotion - Jaworzno
16.15-16.40 - „Okno” Ireneusz Iredyński - NIENAŻARTY – Miejski Ośrodek Kultury – Kędzierzyn-Koźle
17.00-18.00 - „Antygona” Sofokles - Grupa Teatralna OFF – Trzebińskie Centrum Kultury – Trzebinia
18.30-19.30 - „Zabita dziura” Elżbieta Kijowska - Teatr AD HOC – Gminne Centrum Kultury - Żabno
20.00-20.30 - „Idiota” Muza Pawłowa - CHŁOPCY PANA JANKA – Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury – Głogówek

Oberża „Czarny Groń” - Rzyki Praciaki

22.00 – forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli


30 marca (niedziela)

Miejski Dom Kultury

9.00-10.30 – odprawa zespołów uczestniczących w festiwalu KOCIOŁ TEATRALNY

Plener

11.45-13.30 – korowód teatralny ulicami Andrychowa i prezentacje zespołów na Placu Mickiewicza
14.30-18.00 – warsztaty dla uczestników festiwali ODEON i KOCIOŁ TEATRALNY

Miejski Dom Kultury

20.00 – spektakl gościnny: „Metamorfozy” - KIELECKI TEATR TAŃCA - Choreografia, scenografia i kostiumy: Ira Nadia Kodiche

21.00 – zakończenie festiwalu ODEON, rozdanie nagród

 

 

 

Kocioł Teatralny

31 marca (poniedziałek)

Klubokawiarnia Baszta

10.00-14.00 – warsztaty plastyczne dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

Miejski Dom Kultury

10.00 – 17.15 – otwarcie festiwalu KOCIOŁ TEATRALNY, prezentacje konkursowe

10.00-10.40 - „nataliad.com” - Teatr „i” - Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy - Kraków
11.10-12.10 - „Damy i huzary” - Koło Teatralne – Zespół Szkół – Bystra k. Gorlic
12.50-13.20 - „Fioletowa krowa” - Grupa Teatralna ZAWIAS – Oświęcimskie Centrum Kultury
13.20-15.00- przerwa obiadowa
15.00-15.30 - „Pofrunąć” - Studio Teatralne WYJĄTEK – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży - Kraków
16.00-16.30 - „Przygoda Króla Jegomości” - MINIBE – Szkoła Podstawowa nr 4 – Andrychów
16.50-17.15 - „Mąka” Katarzyna Marjasiewicz - TEATR PUK-PUK – Miejski Ośrodek Kultury – Świdnik

18.00 – spektakl gościnny: „Fermentacja Pragnień” Teatr Ruchu FORMA z CKiW w Andrychowie – reż. Aneta Stuglik

Oberża „Czarny Groń” - Rzyki Praciaki

21.00 - forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli
22.00 - impreza integracyjna


1 kwietnia (wtorek)

Klubokawiarnia Baszta

10.00-14.00 – warsztaty plastyczne dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

Miejski Dom Kultury

10.00 – 15.00 – prezentacje konkursowe

10.00-10.40 - „Jak rozpętałem Bigos” - Teatr PRÓG Junior – Wadowickie Centrum Kultury
11.10-11.55 - „Piotruś Pan” James Matthew Barrie - Grupa teatralna „Cudoki-Szuroki” – Miejski Ośrodek Kultury – Nowy Sącz
12.30-13.00 - „Dłoń” Jędrzej Hycnar – Teatr Tuptusie - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych – Tarnów
13.20-13.40 - „Boisz się?” Teatr SPUT² - Puławski Ośrodek Kultury „Dom Chemika” - Puławy
14.00-14.55 - „Stopklatka” Malina Prześluga - Teatr SOKÓŁ - Wadowickie Centrum Kultury
15.20 – 15.40 - „Lilie” Agnieszka Kołodziej - „Parabola” - Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego - Czernichów
15.40-17.00 - przerwa obiadowa

18.00 - Projekt „Obraz, Muzyka, Ciało – Widzę, Słyszę, Czuję” - multimedialny pokaz baśni „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Czerwie
(tylko dla uczestników KOTŁA TEATRALNEGO)

Oberża „Czarny Groń” - Rzyki Praciaki

21.00 – spotkanie z jurorami, omówienia spektakli, impreza integracyjna (ognisko)


2 kwietnia (środa)

Klubokawiarnia Baszta

10.00-14.00 – warsztaty plastyczne dla grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych

Miejski Dom Kultury

9.00 – 15.35 – prezentacje konkursowe

9.00-9.30 - „Czekając na…” TEATR MANUFAKTURA – Miejski Dom Kultury – Bielsko-Biała
10.10-10.50 - „Obecność” Teatr „i t d…” - Regionalne Centrum Kultur Pogranicza – Krosno
11.25-12.25 - „Dotąd - odtąd” Grupa ZATRZYMAĆ OBROTÓWKĘ – Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży Kraków
12.30-13.30 - przerwa obiadowa
13.30-13.55 - spektakl gościnny: „Labirynt” Teatr Ruchu FORMA z CKiW w Andrychowie – reż. Aneta Stuglik
14.10-14.40 - „Kocham” Szymon Szczęch - Teatr Tuptusie - Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Teatralnych - Tarnów
15.00-15.35 - „W matni” TSUNAMI - IV Liceum Ogólnokształcące im. S. Staszica – Biała Podlaska

16.00 – 18.30 – forum dyskusyjne, spotkanie z jurorami, omówienia spektakli (MDK)

19.00 – spektakl gościnny: „Fale” Teatr BRAMA z Goleniowa, reż. Daniel Jacewicz

20.00 – zakończenie festiwalu KOCIOŁ TEATRALNY, rozdanie nagród