warsztaty

Teatr Brama prowadzi w swojej siedzibie nieodpłatne warsztaty teatralne.


W poniedziałki o godz. 16 zapraszamy dzieci do naszej teatralnej przygody.
We wtorki o godz. 16 odbywają się warsztaty teatralne dla młodzieży prowadzone w języku polskim.
W czwartki o godz. 16 warsztaty dla młodzieży prowadzone w języku angielskim. 

Wszystkich chętnych zapraszamy!

 

Teatr Brama oferuje warsztaty teatralne różnym grupom. Metoda pracy opiera sie na wieloletnim doświadczeniu w prowadzeniu warsztatów i pracy z aktorem. Praca artystyczna Bramy opiera sie na szukaniu własnego, szczerego i autentycznego wyrazu przez łączenie znaku plastycznego, aktorstwa fizycznego i dramatycznego, rytmu i muzyki. Uczymy jak „być sobą na scenie” zachowując jednocześnie dystans do samego siebie i jak „ruszyć” widza. Edukujemy w duchu teatralnej świadomosci i relacji z drugim czlowiekiem. Zaletą naszych warsztatów, dzięki intensywnej metodzie, jest zaangażowanie uczestników. Ich głównymi celami jest integracja grupy, budowanie zaufania, wyrażanie emocji i ekspresji ciała poprzez ćwiczenia ruchowe, głosowe i improwizacje. Warsztaty uruchamiaja i otwieraja grupę. Ideą naszych warsztatów jest stworzenie twórczego klimatu do działan dla mlodych artystów.

 

W programie warsztatów:

- trening impostacyjny
- praca wokalna (śpiew w wielogłosie – przygotowanie mini koncertów), na pieśniach dawnych
- trening dykcyjny
- ćwiczenia uświadamiające ciało jako narzędzie wypowiedzi artystycznej na scenie (uwrażliwianie na blokady i napięcie w ciele i na to, ze ciało wyraża stany, uczucia i myśli człowieka)
- praca na scenie (opracowywanie aktorskich scen)
- elementarne zadania aktorskie
- ćwiczenia na budowanie wyobrazni scenicznej
- ćwiczenia wyjasniajace impuls i reakcje w dzialaniu aktora
- przygotowanie spektaklu z uczestnikami warsztatów

 

Warsztaty prowadzimy indywidualnie lub jako grupa w zależności od zapotrzebowania. Istnieje możliwość połączenia warsztatów z pokazem spektaklu Teatru Brama. Warsztaty prowadzimy także w języku angielskim.