w (DOUBLE YOU)

 

W (Double You) eksploruje nowy, eksperymentalny język sceniczny, poszukując w środkach wizualnych i brzmieniowych. To spektakl, który manifestuje rozkład ciała w dzisiejszej erze zdominowanej przez technologię. Narodził się z wcześniejszych poszukiwań, które skupiały się na młodej generacji i ich problemach z wyrażaniem własnych emocji.

Główna postać spektaklu jest uwięziona w świecie, w którym nie może odnaleźć swojej osobowości. W świecie, w którym używanie języka ciała zostało mocno ograniczone, a ona sama jest przesycona informacjami. Idea czasu przestała mieć znaczenie, ponieważ te same wiadomości możemy odtwarzać w nieskończoność. Prezentując te problemy, W to lustro dla naszego społeczeństwa, w którym technologia jest częścią codziennego życia.

W (Double You) to wspólna praca trójki wolontariuszy EVS Teatru Brama (część Programu Erasmus+). Przez rok tworzą aktywnie kulturalny i artystyczny krajobraz Goleniowa. Malik Meyer (Niemcy) przyjmuje rolę reżysera, dzieląc się swoim doświadczeniem w sztuce teatralnej; Judit Ferreras (Hiszpania) artystka wizualna, performerka, w spektaklu aktorka i scenografka; Paloma de la Fuente (Hiszpania) fotografka i filmowiec, przy spektaklu zajmuje się dźwiękiem i światłem.