sen marudy

fot. Eduardo Gonzalez Camara

Występują: Oleh Nesterov i Anastasiia Miedviedieva
Reżyseria: Oleh Nesterov i Anastasiia Miedviedieva
Premiera: 15 czerwca 2015

Spektakl “Sen Marudy” jest interaktywną podróżą, która poprzez zabawy integruje dzieci i pozwala im zrozumieć, że ich zachowanie i aktywność ma duży wpływ na ich życie i otoczenie. Dzięki wykorzystaniu lalek nawet najbardziej zamknięte dzieci łapią kontakt z “bohaterem”.
Dzieci wyruszą w podróż wraz z Marudą – postacią, która uważa, że życie jest nudne i nie ma sensu. Nie potrafi znaleźć w nim nic interesującego. Odrabiając pracę domową zasypia, by w snach odbyć niesamowitą podróż. Odwiedzając inne kraje i poznając kultury może przekonać się, że życie ma wiele barw, a także że sam może je kreować. Dzięki wyobraźni bohater przeżywa przemianę. Spektakl dotyka problemów zdrowego stylu życia, otwartości, przyjaźni i siły pozytywnego nastawienia. Uczy dzieci aktywnego spędzania wolnego czasu oraz odkrywania świata. Pokazuje jak można się bawić nie korzystając z tabletów i komputerów.
Spektakl “Sen Marudy” jest doskonale dopasowany do prezentacji w szkołach. Nie musi być grany w wyciemnionej sali. Może być prezentowany również na zewnątrz nie tracąc na swojej atrakcyjności. Do prezentacji spektaklu potrzebne jest jedynie źródło prądu i nagłośnienie.