Mój Dom (Fakeryzm)

Teatr Brama Goleniów – Goleniowski Dom Kultury

 

„Fakeryzm”

 

Obsada:

Julia Kwietniak

Magda Piwowarska

Aleksandra Stanio

Aleksandra Ślusarczyk

Oleh Nesterov

Adam Rosiński

Piotr Śnieguła 

 

Reżyseria: Daniel Jacewicz

Pomoc reżyserska: Oleh Nesterov, Anastasja Medviedieva, 

Wsparcie (wolontariusze EVS): Anna Bardaka, Nina Khyzna, Felix Meusel

Premiera: marzec 2015

 

O co chodzi? Dlaczego się rozczarowujemy, gdy idealizujemy sobie świat i nagle sprawy zupełnie inaczej wyglądają? Czego uczymy się o samych sobie? Dlaczego łatwo nas ocenić, nie wiedząc nawet kim jesteśmy? 

Młodość wkracza w świat dorosłości. Nowe odpowiedzialności konfrontują się z beztroskim życiem. Pojawia się u każdej kolejnej generacji walka z dawno stworzoną machiną życia społecznego. Jest siła, żeby się buntować. Na początku przeciw wszystkiemu - dla zasady. Później wybiórczo, by w końcu poddać się ogólnie powszechnemu nurtowi. Niektórzy nigdy nie są w stanie zaakceptować głównego nurtu. Uciekamy wówczas od spraw codziennych, od innych ludzi lub uciekamy z naszego kraju. I tak bez końca. Wieczna ucieczka. Dochodzimy do wniosku, że ten nasz mały lokalny świat jest największą wartością, która nas ukształtowała. Należy znaleźć jedynie środek na kundlizm, nawet jeśli go trzeba szukać przez całe życie. 

Zapraszamy na spektakl młodzieżowej grupy Teatru Brama. Spektakl stworzony z rozmów, rozważań, własnych tekstów oraz inspiracji literackich i muzycznych.