BRAMAT krok w przyszłość


„BRAMAT – Krok w przyszłość” to nazwa polsko – niemieckiego projektu, który poza budowaniem wspólnej grupy, podzielony będzie na 3 mniejsze segmenty:

Warsztaty teatralne:
Szukanie własnego, szczerego i autentycznego wyrazu przez łączenie znaku plastycznego, aktorstwa fizycznego i dramatycznego, rytmu i muzyki. Stawiamy na integrację grupy, budowanie zaufania, wyrażanie emocji i ekspresji ciała poprzez ćwiczenia ruchowe, głosowe i improwizacje. 
Oprócz prowadzących z Teatru Brama zaprosiliśmy do współpracy wielu poznanych na teatralnych drogach przyjaciół. Macie więc możliwość poznać przeróżne techniki treningów aktorskich. Dzięki ich różnorodności proces będzie zaskakujący, a jego owocem będzie spektakl zaprezentowany podczas Bramatu.
Warsztaty muzyczne:
Warsztaty muzyczne prowadzone przez ekipę Teatru Brama oraz przyjaciół skupiają się na śpiewie. Ile nas jest w pieśni, w którym momencie pieśń staje się nasza? Jak rozwinąć własną ekspresję poprzez śpiew? Uczestnicy dowiedzą się jak używać własnego ciała i głosu, tak żeby naturalnie współgrały. Zastanowimy się wspólnie jak przez pieśń budować relacje i historie. Efektem warsztatów będzie koncert podczas Bramatu.
Warsztaty street-art:
Warsztaty street-art prowadzone przez Enrico Pense pozwolą uczestnikom zaznajomić się z technikami artystycznego malowania ścian, projektowania i wykonania rzeźb użytkowych i pracą w grupie. Podczas warsztatów powstanie mural na murze okalającym Teatr Brama oraz rzeźby w ogrodzie Teatru. Uczestnicy mają możliwość zostawić po sobie ślad w Goleniowie na długie lata.