projekty

Wiejski Kampus Sztuki to dwutygodniowe spotkanie warsztatowe, które odbyło się w Strzelewie i w Goleniowie w dniach 3-16 sierpnia. W projekcie wzięła udział goleniowska oraz ukraińska młodzież. Podczas spotkania przygotowany został spektakl plenerowy


Breaking Wall With Culture to projekt Ateneu Cultural Ciutat z Manises (Hiszpania). Podczas projektu aktorzy Teatru Brama z Goleniowa i Teatru Elipsa z Polic współtworzyli wraz z Hiszpanami, Portugalczykami, Włochami i Mołdawianami spektakl plenerowy, który zobaczyło ponad 800 osób.


Brama w Belgii - Grupa młodzieżowa Teatru Brama wzięła udział w festiwalu Spots op West. Tysiące uczestników, setki spektakli i wydarzeń. Nasza młodzież zagrała spektakl "Poczekalnia" 3-krotnie. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z wyjazdu Bartłomieja Mikuła.


BRAMAT krok w przyszłość to projekt towarzyszący 15 jubileuszowi Goleniowskich Spotkań Teatralnych. Uczestnicy warsztatów przygotują spektakl, mural i koncert.


Polski OFF w USA W dniach od 09.11. do 19.11.2013 Teatr Brama Goleniów prezentował swój dorobek artystyczny w Stanach Zjednoczonych w Chicago w partnerstwie z Hairpin Arts Center (Voice of the City).


Duch lat 80' ze Stuthe Jakie nadzieje, obawy, wartości skłądały się na wewnętrzny świat naszych rówieśników w latach osiemdziesiątych? Jak wpłynęło to na muzykę, modę? Jak społeczeństwo kształtowało sytuację polityczną? Co miało wpływ na to, że ludzie potrafili się zjednoczyć i stanąć ramię w ramię w jednej sprawie? I dlaczego po trzydziestu latach wydaje się to kompletnie niemożliwe?


Wesele ze Stuthe Podczas projektu Wesele szukaliśmy uniwersalnych form wyrazu dla obu narodowości, które podejmą temat Wesela Stanisława Wyspiańskiego.


Artystyczne Swieto Obfitosci to dwutygodniowe (15-28 lipca 2013) spotkanie młodzieży, które przebiegało w

duchu wspólnego rozwoju artystycznego i przygotowania wydarzenia artystycznego.  


Active Contribution of Theatre ("ACT") to projekt realizowany we współpracy z Youth Mobility Center w dniach 20 czerwca - 1 lipca 2013 r. Teatr Brama wyruszył do malowniczego New Epidavros. Razem z młodzieżą z Grecji pracowaliśmy nad reinterpretacją greckich mitów, przełożeniem problemów kryzysu (nie tylko finansowego) na język teatru.


W ramach polsko-niemieckiego projektu Hanza OFF aktorzy Bramy, Teatru Krzyk i StuThe z Greifswaldu spotkali się w Greifswaldzie i Goleniowie, prowadzili razem warsztaty i prezentowali swoje spektakle.

 


W czerwcu aktorzy Tetaru Brama, Teatru Krzyk oraz StuThe Greifswald przygotowali wspólnie spektakl happeningowy, zamieniając na trzy dni most na Ulicy Szczecińskiej w hanzeatycki statek kupiecki Santa Hanza.

 


W październiku 2010 roku Teatr Brama wziął wraz z partnerskim teatrem Expedition Metropolis z Berlina udział w projekcie Ekspedycja Peru. Przez trzy tygodnie europejscy aktorzy pracowali razem z teatrem Arena y Esteras nad wspólnym spektaklem, prowadzili warsztaty, prezentowali własne metody pracy oraz poznawali nieznany im świat Ameryki Południowej. 

 


Od maja do września 2010 roku Teatr Brama pracował z partnerskim teatrem Expedition Metropolis z Berlina nad wspólną polsko-niemiecką produkcją teatralno-muzyczną "Platforma", której niemiecka premiera odbyła się 25-go września w Berlinie a polska 10-go października w Goleniowie.   

 


We wrześniu 2008 roku 20 aktorów z Polski i Niemiec zajęło się wspólnie tematem przesiedleń. W wyniku współpracy powstał spektakl „Stacja wspomnień” w którym udział opócz aktorów wzięli mieszkający w Goleniowie przesiedleńcy. 

 


Od 2008 roku Teatr Brama współpracuje z norweskim teatrem Stella Polaris, jednym z większych projektów była praca nad spektaklem „When the deads awake“. Obecnie planowane są kolejne wspólne projekty.