Goleniów

Goleniów jest małym miastem leżącym nad rzeką Iną w leśnej północno-zachodniej Polsce. To tutaj Daniel Jacewicz w 1996 roku założył Teatr Brama. Goleniów jest czymś więcej niż tylko miastem rodzinnym Teatru Brama, to w wielu aspektach nasze źródło inspiracji. Tu zbieramy i tworzymy dobrą energię, tu dochodzi do interakcji ze społecznością lokalną, która jest otwarta na różnorodność kulturową przez międzynarodową wspólnotę teatru.

 


Strzelewo

W Strzelewie, małej wsi w woj. Zachodniopomorskim położonej między Goleniowem a Nowogardem mieszka Zygmunt Heland, który jest w zarządzie Stowarzyszenia Teatr Brama i prowadzi Ośrodek Poszukiwań Twórczych. Strzelewo jest bardzo ważnym miejscem dla Teatru Brama. To tutaj powstawały spektakle, realizowane były projekty, poznawali się, docierali i twórczo spotykali ludzie związani z Bramą. To tutaj mieszał się pot, łzy i śmiech. Strzelewo jest jest dla członków Bramy zakątkiem poszukiwania tradycji, w którym na Święta Bożego Narodzenia kolędują, a latem organizują warsztaty dla mieszkańców oraz Wiejski Festiwal Sztuki, który ściąga artystów i widzów szukających magicznego i jedynego spotkania w otoczeniu natury.

 

 

Danowo

Po wielu latach wędrówki i pracy w różnych miejscach Teatr Brama otrzymał od władz Gminy Goleniów siedzibę w podgoleniowskim Danowie. Jest to urocze miejsce, w którym prężnie działa społeczne Stowarzyszenie ZAPIECEK. Obecnie Brama wycofała się osiedlania w Danowie, wciąż jednak podtrzymując kontakt z wspaniałymi mieszkańcami.

 

 

Srebrna Gora

W latach 2006 – 2008 Teatr Brama miał swoją tymczasową siedzibę w Srebrnej Górze (woj. dolnośląskie) wspólnie z Teatrem Chorea z Łodzi. Oba teatry organizowały tam razem koncerty, spektakle oraz akcje uliczne dla społeczności lokalnej. W 2007 po raz pierwszy Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT odbyły się poza Goleniowem. Srebrna Góra była ważnym przystankiem na drodze teatru, miedzy innymi dlatego, że tam właśnie powstał spektakl „My”.