XVIII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2017 - Teatr angażujący społeczność

 

27.08-3.09.2017

 

Spektakle teatralne, happeningi, koncerty, warsztaty, akcje teatralne angażujące mieszkańców, spotkania z poezją i improwizacją. Wszystko w międzynarodowej obsadzie. Goleniów przez ponad tydzień będzie gościł artystów z całego świata. Pragniemy stworzyć artystyczne święto miasta. Zapraszamy wszystkich do udziału i przychylnej reakcji na każdy element sztuki, który pojawi się w naszym mieście.

 

Goleniów przez 8 dni gościć będzie artystów z Polski, Chile, Wenezueli, Włoch, Belgii, Hiszpanii, Niemiec, Ukrainy i Francji, którzy przede wszystkim zadedykują swoja pracę spotkanym na ulicy mieszkańcom Goleniowa. Przy okazji będą także pokazywać swoje spektakle i koncerty w Teatrze Brama, Goleniowskim Domu Kultury, Żółtym Domku, Kinie, pod dachem goleniowskiego amfiteatru oraz w otwartych przestrzeniach miejskich.

 

Zapraszamy serdecznie na wszystkie wydarzenia BRAMATu. Zachęcamy do zatrzymania się i wysłuchania przesłania, które będą nieść artyści na ulicach i podwórkach Goleniowa.

Goleniowskie Spotkania Teatralne są głównie dedykowane miastu i jego mieszkańcom. To nasza generalna próba przed przyszłorocznym finałem europejskiego projektu CARAVAN NEXT, który będzie gościł artystów z całego Świata. 

 

W trakcie Spotkań będzie można wziąć udział w ponad 60 wydarzeniach artystycznych. Zapraszamy mieszkańców w każdym wieku do wzięcia udziału w warsztatach, które odbędą się na ulicach miasta.

 

Liczymy na spotkanie i wspólne stworzenie nowej jakości BRAMATu.

 

 

Głównym, długofalowym celem Spotkań jest budowanie tradycji teatralnej w lokalnej społeczności na wysokim poziomie artystycznym oraz promocja sztuki teatralnej.

 

 

XVIII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2017 zostały dofinansowane przez Gminę Goleniów oraz Województwo Zachodniopomorskie.

 

PROGRAM

 

XVIII Goleniowskie Spotkania Teatralne BRAMAT 2017 - Teatr angażujący społeczność

 

Niedziela 27 sierpnia 2017

19:00 Chorzy - Szczecin - Koncert Serce Miasta (Planty) wydarzenie towarzyszące

20:30 Teatr Brama “Psyrcle” - Goleniów (TB)

 

Poniedziałek 28 sierpnia 2017

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami (Planty)

11:00 - 15:00 Theatre de la Cour - warsztaty artystyczne - Francja/Włochy (Planty)

15:00 “Gorące krzesło” - działanie performatywne (PBW)

17:00 Teatr Brama “Sen Marudy” - Goleniów (Planty)

 

Wtorek 29 sierpnia 2017 

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami (Planty)

11:00 - 15:00 Theatre de la Cour - warsztaty artystyczne - Francja/Włochy (Planty)

15:00 “Gorące krzesło” - działanie performatywne (PBW)

19:00 Teatr Brama i Uniwersytet Valparaiso, Społeczność lokalna “Nasze Miasto” (RSJ)

 

Środa 30 sierpnia 2017

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami (Planty)

11:00 - 15:00 Theatre de la Cour - warsztaty artystyczne - Francja/Włochy (Planty)

11:00 - 14:00 Warsztaty Movement Workshop - Professor Claudio Marín - Chile (TB)

13:00 - 14:30 Teatr Brama - Gry i zabawy dla dzieci (Planty)

15:00 “Gorące krzesło” - działanie performatywne (PBW)

19:00 Teatr Brama “Ghost Dance” [w jęz. angielskim] - Goleniów (TB)

20:30 Teatr Elipsa “Wianki siły mamiły”- Police (TL)

21:30 Rajd - koncert - Szczecin (TL)

 

Czwartek 31 sierpnia 2017 

10:00 - 20:00 Teatr Brama “RadioVan” - audycja radia festiwalowego (TL)

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami  (Planty)

11:00 - 14:00 Expressive sound release workshop - Professor Claudia Caamaño Mellado - Chile (TB)

12:00 Theatre de la Cour, Spotkanie z Mieszkańcami Miasta - Francja/Włochy (podwórko między ul. Matejki, Lipową, Szczecińską, Piaskową)

15:00 “Gorące krzesło” - działanie performatywne (PBW)

15:30 Otwarcie Teatru Letniego (TL)

16:00 Marta Grygier “Kamica 79” - Barlinek (TB)

17:00 Kasia Dominiak “Z innej gliny” - Świnoujście (TL)

17:00 Teatr Krzyk “Dzieci z...” - (Planty)

18:00 Arti Grabowski “Raport Panika” - Kraków (TB)

19:00 Theatre de la Cour “Minestroc” - Francja/Włochy (podwórko między ul. Matejki, Lipową, Szczecińską, Piaskową)

20:00 Teatr Tetraedr “Gwoli jakiejś tajemnicy” - Racibórz (TB)

21:00 Teatr Brama “Legendy” - Goleniów (AL)

22:00 Olivier Jost “Niebieska historia w zielonym pokoju Żółtego Domku” - Belgia/Izrael (ŻD)

22:00 Teatr Brama “Potańcówka” - Goleniów (TL)

 

Piątek 1 września 2017

10:00 - 20:00 Teatr Brama “RadioVan” - audycja radia festiwalowego (TL)

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami  (Planty)

12:00 Theatre de la Cour, Spotkanie z Mieszkańcami Miasta - Francja/Włochy

(plac przy ul. Chopina)

13:00 Olivier Jost “Niebieska historia w zielonym pokoju Żółtego Domku” - Belgia/Izrael (ŻD)

15:00 “Gorące krzesło” - działanie performatywne (PBW)

15:30 Teatr Forma “Dupokreacja” - Słupsk (TB)

16:30 Zespół Teatralny Skraju “Słuchając (się)” - Nowograd (TL)

17:00 Theatre de la Cour “Minestroc” - Francja/Włochy (plac przy ul. Chopina)

17:30 Wojtek Tremiszewski “Adama Mickiewicza Liryczna Próba Odnalezienia się w Branży Rozrywkowej” - Gdynia (K)

19:00 Uniwersytet Valparaiso “Mortajas” - Chile (GDK)

21:00 Teatr Kana “Projekt Matka” - Szczecin (TB)

22:15 Jachimek - Tremiszewski Trio - spektakl improwizowany - Gdynia (TL)

23:30 Dead Lads - koncert - Goleniów (TL)

 

Sobota 2 września 2017

10:00 - 20:00 Teatr Brama “RadioVan” - audycja radia festiwalowego (TL)

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami  (Planty)

11:30 - 12:30 Teatr Brama - Gry i zabawy dla dzieci (Planty)

12:00 Theatre de la Cour, Spotkanie z Mieszkańcami Miasta - Francja/Włochy (Planty)

12:00 Olaf Lubaszenko - Narodowe Czytanie i spotkanie autorskie (B) wydarzenie towarzyszące

13:00 Uniwersytet Valparaiso - Spotkanie z Teatrem - Chile (TL)

13:00 Olivier Jost “Niebieska historia w zielonym pokoju Żółtego Domku” - Belgia/Izrael (ŻD)

15:00 Takie po prostu Trio - koncert - Goleniów (TL)

16:00 Alicja Brudło “Brudło z Wąchabna” - Warszawa (TB)

16:00 Theatre de la Cour “Minestroc” - Francja/Włochy (Planty)

17:00 Ola Kosior z zespołem - koncert - Goleniów (TL)

18:00 Teatro Potlach “Pierwsze sto lat Edith Piaf” - Włochy (GDK)

19:00 Karol Barcki “Największy złodziej performance’ów w Polsce” - Goleniów (TL)

20:00 Teatr Brama “Ghost Dance” - Goleniów (TB)

21:00 Lesja Szulc i Olek Jastrząb - koncert - Goleniów (TL)

22:30 SIKSA - dyskomfort/literatura krzyczana - Gniezno (TB)

24:00 Jam Session (TL)

 

Niedziela 3 września 2017

10:00 - 13:00 Teatr Brama “RadioVan” - audycja radia festiwalowego (TL)

10:30 “Żyj zdrowo - rozgrzewka miasta” - zajęcia ruchowe z artystami (Planty)

11:00 Theatre de la Cour, Spotkanie z Mieszkańcami Miasta - Francja/Włochy (ul. Konstytucji 3 Maja 30 - przy Manufaktura Cafe)

13:00 “Jedno słówko to już strofa” - popołudnie poetyckie (TL)

13:00 Theatre de la Cour “Minestroc” - Francja/Włochy (ul. Konstytucji 3 Maja 30 - przy Manufaktura Cafe)

15:00 Teatr Brama “Taki czas” - koncert - Goleniów (TL)

ZAKOŃCZENIE SPOTKAŃ

 

ZAPRASZAMY TAKŻE na wydarzenie Programu Instytutu Teatralnego “Teatr Polska”:

18:00 Teatr Współczesny “Pustostan” - Szczecin (GDK) wydarzenie towarzyszące: Projekt Teatr Polska (Wstęp bezpłatny)

20:00 Teatr Współczesny - warsztaty teatralne - Szczecin (GDK) wydarzenie towarzyszące: Projekt Teatr Polska 

 

 

Miejsca:

TB - siedziba Teatru Brama, amfiteatr ul. Zielona Droga 9

GDK - Goleniowski Dom Kultury, ul. Słowackiego 1

ŻD - Żółty Domek, ul. Pocztowa 2

B - Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie, ul. Konstytucji 3 Maja 26

K - Kino & Kawiarnia Goleniów,  ul. Konstytucji 3  Maja 16

TL - Teatr Letni, scena letnia amfiteatru ul. Zielona Droga 9

PBW - Plac Bramy Wolińskiej

RSJ - Ruiny Kaplicy św. Jerzego, ul. Szczecińska

AL - Bulwar nad Iną przy Alei Legend,

Planty

Podwórko między ul. Matejki, Lipową, Szczecińską, Piaskową

Plac przy ul. Chopina

Manufaktura Cafe - ul. Konstyrucji 3 Maja 30

 

Uwaga: w Teatrze Letnim w czasie BRAMATu działać będzie Bar Letni (Klub Festiwalowy) od czwartku (31.08) do niedzieli (03.09) w godzinach od 10:00 do ostatniego gościa. 

 

 

Wydarzenie plenerowe (także wydarzenia w Teatrze Letnim) są bezpłatne. 

BILET na pojedyncze wydarzenie (dotyczy wydarzeń w Kinie i Teatrze Brama oraz w GDK): 10 PLN

KARNET na wszystkie  wydarzenia w TB, GDK i Kinie: 50 PLN (ulgowy 30 PLN)

Bilety i Karnety można zakupić w Teatrze Brama oraz przed wydarzeniami.

 

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Edukacyjno – Społeczno - Kulturalne Teatr Brama

Goleniowski Dom Kultury

Ogrody Kultury

 

Współorganizatorzy:

Manufaktura Cafe

Zespół Szkół Specjalnych w Goleniowie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie

Ośrodek Dokumentacji Dziejów Ziemi Goleniowskiej “Żółty Domek”

Kino & Kawiarnia Goleniów

Zachodniopomorska Offensywa Teatralna

Ogólnopolska Offensywa Teatralna

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Goleniowie

 

Finansowanie:

Gmina Goleniów

Województwo Zachodniopomorskie

 

Wsparcie:

Erasmus +

Drukarnia Racto

Hotel Villa Park

Hotel Ikar

PROFI Goleniów

Mrówka Goleniów

Hanza Hotel

Karczma u Urszuli i Jędrka

PGK Goleniów

Polwood Paweł Trosko

Stalmax S.C.